49,00 zł
46,67 zł
59,00 zł
56,19 zł
39,00 zł
37,14 zł
39,00 zł
37,14 zł
49,00 zł
46,67 zł
Oprawa
Dla dzieci w wieku:
Ogień
Książkę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca ?
Bajka o nosorożcu, który chciał nauczyć się latać. Napisana przez profesora Leszka Kołakowskiego w 1966 roku dla córki Agnieszki. Cenzura PRL nie dopuściła do jej wydania, Muchomor wydał ją w 2006, z pięknymi ilustracjami Doroty Łoskot-Cichockiej.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
Wymienię kiepską przyczepę na kompetentnych rodziców
Nowe przygody Taluli, bohaterki książki CHCĘ KOTA I NORMALNYCH RODZICÓW!
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
Jak przeżyłam w pierwszej klasie gimnazjum.
Trzecia część dziennika Taluli, dziewczynki, która marzy o normalnej rodzinie i spokojnym życiu.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
AFRYKA. Kontynent kolorów
Wielka podróż przez kontynent, który był świadkiem narodzin pierwszych istot ludzkich i doświadczył tragedii niewolnictwa. Od stolic po pustynie, od dzikich sawann po wioski rybackie, od futurystycznych dzielnic po gęste dżungle, odkryjesz zapierające dech w piersiach krajobrazy, różnorodne ludy i sposoby życia, niezwykłych bohaterów, pomniki, majestatyczne zwierzęta i niezwykłe historie. Podróż pełna kolorów przez różnorodność kultur i piękno afrykańskiego świata.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
Hania i Hania
Nowe wydanie książki Muchomora „XY” z 2012 roku. Niezwykła, poetycka opowieść o bliźniaczkach, rozdzielonych tuż po urodzeniu, które trafiają do polskiej i do żydowskiej rodziny. Tak zastaje je II wojna światowa. Ich odmienne losy splatają się ze sobą pokazując młodemu czytelnikowi w prosty i piękny sposób, że wszyscy ludzie są równi.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Poniżej fragment wywiadu z Tygodnika Powszechnego z autorką, której matka była pierwowzorem obu Hań.
Dziennikarz: W finale książki, w której Holokaust wyznacza kierunek opowieści, pojawia się dedykacja „Baśń tę poświęcam pamięci pewnej dziewczynki, Hani Rotwandówny, która, w pewnym sensie, była zarówno Hanią X, jak i Hanią Y. A gdy dorosła, została moją mamą”.
J.R: Bohaterkami książki są bliźniaczki, obie mają na imię Hania, jedną adoptuje rodzina żydowska, drugą polska. W tej książce opisuję tamten majątek w Mężeninie, bo to było miejsce, gdzie przyjeżdżali i Żydzi, i nie-Żydzi. A dopiero po napisaniu książki dotarło do mnie, że losy tej żydowskiej Hani mogła podzielić moja mama. Bo jak Niemcy ustanowili getto, to babcia uważała, że mama powinna tam iść, bo jej ojciec był Żydem. Ten pomysł wybił jej z głowy właśnie Korczak.”
O AUTORCE:
Joanna Rudniańska urodzona w 1948 roku polska pisarka, z wykształcenia matematyczka. Zasłynęła z powieści o Holokauście pt. „Kotka Brygidy” którą skierowała wprost do dzieci. W 2007 roku została uhonorowana Głównym Wyróżnieniem Literackim w konkursie Książka Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY. Jest także laureatką m.in. Międzynarodowej Nagrody imienia Janusza Korczaka, do której nominowana została za książkę „Rok smoka”. Za tę samą książkę otrzymała również nagrodę Książka Roku 1991. Inne pozycje napisane przez autorkę to m.in.: „RuRu”, „Sny o Hiroszimie”, „Bajka o Wojnie”.
O ILUSTRATORCE:
Ewa Beniak-Haremska - ur. w 1973 roku w Łodzi. Malarka, ilustratorka, graficzka. Rysunek i malarstwo studiowała w Rzymie we Włoszech, w trybie indywidualnym, pod okiem mistrza, wedle starych reguł edukacji artystycznej. Zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci, m.in.: "Listy do A", "Złoty Ptak. Baśnie perskie", "Wszyscy jesteśmy wyjątkowi" i wiele innych. Niektóre tytuły otrzymały prestiżowe wyróżnienia, m.in. takie jak wpis na listę White Rawens 2020, nominację do nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego 2019, nominację Lokomotywy w kategorii Obraz 2018, nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Najlepsza Książka Roku 2019, nominację w plebiscycie Książka Roku 2019.
Prace ilustratorki można oglądać na stronie: www.ewabeniak.com
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
CHOINKA PANA IGIEŁKI
Do domu pana Igiełki dostarczono choinkę! Największą, jaką kiedykolwiek widział. Właściwie, to aż za dużą – żeby ustawić ją w salonie, trzeba ściąć czubek. Co się z nim stanie? Pełna humoru i uroku opowieść, która wprowadzi całą rodzinę w magię Świąt!
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
ULICE
Tytuł: ULICE
Autor: Anna Skowrońska
Ilustratorka: Anina Mengerová
Okładka: twarda
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-65650-79-5
Język oryginału: polski
Premiera: 08.05.2024
OPIS KSIĄŻKI:
Na świecie są tysiące ulic. Niektóre są bardzo strome, inne płaskie. Jedne szerokie, inne wyjątkowo wąskie. Są hałaśliwe lub spokojne, czyste lub brudne… Trudno znaleźć dwie identyczne. Codziennie nimi chodzimy lub stoimy w korkach. Czasem świętujemy albo protestujemy. Jakie są ulice świata? Co opowiadają o swoich mieszkańcach? Dzięki tej książce dowiesz się skąd pochodzą nazwy Broadway, Nowy Świat czy Safdarjung. Zobaczysz, dlaczego w niektórych miastach zmienia się patronów alei, bulwarów i zaułków. Przeczytasz o akcji, która miała pokazać, jak bardzo brakuje kobiet w nazwach paryskich ulic. Przeniesiesz się w przeszłość, by pospacerować Aleją Procesyjną w Babilonie, świętą drogą starożytnego Rzymu i ulicami żydowskiego Lublina. Dołączysz do zabawy w Pampelunie lub Nuuku albo przyjrzysz się wielkim protestom w Mińsku, Teheranie lub Indiach. Ulice będą Twoim przewodnikiem po różnorodnych miejscach, historiach i zwyczajach!
Książkę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h
UCHODŹCY
PREMIERA W CZERWCU !!! Historia uchodźców jest historią każdej rodziny. Każda w pewnym momencie historii musiała opuścić swój dom i gdzie indziej szukać nowego początku. Nie każda jeszcze o tym pamięta. W tej książce śledzimy dzieje rodzin w Egipcie, Bagdadzie, Konstantynopolu, Europie i USA . Ale uchodźcy to nie tylko przeszłość, to także ważny element teraźniejszości. A żeby go zrozumieć, najlepiej się mu przyjrzeć!
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 h