49,00 zł
46,67 zł
59,00 zł
56,19 zł
39,00 zł
37,14 zł
39,00 zł
37,14 zł
49,00 zł
46,67 zł
Anna Czerwińska-Rydel
Anna Czerwińska-Rydel Muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Przez kilka lat współpracowała z radiem, tworząc m.in. słuchowiska dla dzieci. Mama skrzypaczki Alicji i gitarzysty Krzysia. Żona pianisty Pawła. Właścicielka kota Bluesa i jamniczki Nuty. Uwielbia ciepłą szarlotkę o każdej porze. Codziennie rano otwiera okno i szuka natchnienia. Jak już je znajdzie, to pisze i pisze… bez końca.
Agata Dudek
Urodzona w 1984 roku w Warszawie. Dyplom w Pracowni Ilustracji Prof. Zygmunta Januszewskiego i Moniki Hanulak na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Aneks do dyplomu w Pracowni Litografii Prof. Błażeja Ostoi - Lniskiego. Zajmuje się szeroko pojętą ilustracją a także projektowaniem graficznym. W wolnych chwilach chętnie czyta książki kucharskie, rozmyśla o jedzeniu i gimnastykuje wyobraźnię. Wielka miłośniczka szkicowników i vinylowych figurek.
Kinga Janiak
Cześć dzieciaki! Nazywam się Kinga Janiak. Jestem szalonym leśnym skrzatem i mam wielką chęć wymalować wszystkie drzewa na czerwono! To ja stworzyłam dla Was ilustracje do "Książeczki-Poduszeczki. O przeciwieństwach". Jeśli ktoś miałby ochotę na pogawędkę, zapraszam: kingajaniak@poczta.onet.pl
Erich Kastner
Erich Kästner (ur. 23 lutego 1899 w Dreźnie, zm. 29 lipca 1974 w Monachium) – niemiecki pisarz, satyryk, krytyk teatralny, autor książek dla dzieci. W 1960 został odznaczony Medalem im. Hansa Christiana Andersena. Był członkiem Akademii Nauki i Literatury (RFN) i wieloletnim przewodniczącym zachodnioniemieckiego PEN Clubu
Dorota Łoskot-Cichocka
To jestem ja, według mojej młodszej córki - Małgosi. Rzeczywiście mam długie włosy, ale nie noszę tylu spinek naraz. Możliwe, że gdybym spróbowała, wyglądałabym tak fantastycznie jak na rysunku. Zazwyczaj staram się nie mieć tak przerażającej miny, ale jak widać nie zawsze mi to wychodzi. Bardzo lubię rysować, a moje dwie córuchny i synek bardzo lubią mi zaglądać przez ramię. Dla "Muchomora" zilustrowałam historię o świętej Faustynie, świętym Franciszku i świętym Mikołaju, a także bajkę prof. Leszka Kołakowskiego o nosorożcu - mam nadzieję, że się Wam spodobają. A kto chce zobaczyć więcej moich prac, zapraszam na stronę www.ilustracja.waw.pl
Agnieszka Malmon
"Ilustracja zaczyna sie tam, gdzie słowo juz wszystko powiedziało."
Jarosław Mikołajewski
Ja Moja wieczność to moje córki. Dla pisarza to może dziwne stwierdzenie – przecież pisarze, zwłaszcza poeci, często zgłaszają ambicję nieśmiertelności. Ale ja nie mam złudzeń. Już w pierwszym tomiku, w tytułowym dla książki wierszu „A świadkiem śnieg”, napisałem: „Wieczność jest właśnie tą chwilą, ja wiem, że w niej nie przeminę – a świadkiem śnieg, co spod butów odpływa pod chodnik”. Mówiąc, że wieczność jest „właśnie tą chwilą”, myślałem o chwili, kiedy czuwam nad śpiącą córką. I tak pozostało do dzisiaj – szczęście córek, ich spokój i harmonia, ich cisza, w której słyszą same siebie, jest dla mnie najlepszą książką, jaką mogę napisać. Dlatego jedyny prawdziwy mój obraz jest w nich. Powiecie, że „ja” z portretu Marysi nie przypominam „mnie” z portretów, które narysowały Zosia i Julka... Nie szkodzi – to, że samego siebie nie przypominam, to też jest ważna prawda, jaką mają do powiedzenia moje córki. Jeśli naprawdę chcecie mnie poznać, pomyślcie o wszystkim, co łączy te trzy rysunki – gdzieś tam, na skrzyżowaniu kresek, jest moja prawdziwa twarz. Aha, bym zapomniał – no i czytajcie czasami moje wiersze oraz tłumaczenia z moich ukochanych pisarzy, zwłaszcza włoskich. Bo niekiedy nie tylko do córek się przytulam, lecz także do słów – one również potrzebują czułości.
Joshua Mowll
Joshua Mowll w wieku ośmiu lat został wysłany do szkoły z internatem. Dziś mówi: "To było zimne gotyckie gmaszysko, stojące na szczycie odległego wzgórza przy walijskiej granicy. Codzinnie na śniadanie dostawaliśmy owsiankę. To wszystko przypominało raczej rok 1878 niż 1978." Jego rodzina przeprowadziła się później do Kentu, gdzie Joshua spędził szkolne lata, "nie osiągając zbyt wiele" i gdzie realizował swe ambicje muzyczne w kilku nikomu nie znanych zespołach. Uwielbiał jednak lekcje plastyki i po ukończeniu szkoły studiował grafikę w Canterbury i Ipswich. Potem zaczął pracować w gazetach i obecnie jest grafikiem w dzienniku ogólnokrajowym. OPERACJA CZERWONE JERYCHO to jego pierwsza książka.
Paweł Pawlak
Kiedy Paweł Pawlak przyszedł na świat wiosną 1962 roku, nie umiał jeszcze rysować. Jednak już niedługo dał się poznać jako niestrudzony rysownik czołgów i samolotów myśliwskich, które padały łupem zdenerwowanych nauczycielek języka polskiego i historii. Swoje pierwsze dorosłe kroki skierował do PWSSP we Wrocławiu, gdzie w 1985 roku uzyskał dyplom na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Od tego czasu zajmuje się wyrobem ilustracji, plakatów, rzeźb i obrazów. Zilustrował ponad trzydzieści książek dla dzieci. Jest autorem dziewięciu scenografii dla teatrów lalek.
Ewa Pawlak
Mimo, że zdjęcia pokazują coś innego, Ewa Pawlak nie pamięta, iżby kiedykolwiek była małą dziewczynką. W wieku lat dwóch bowiem poświęciła się sztukom plastycznym, kładąc szczególny nacisk na sztukę rzeźby w plastelinie i haftu. Niezwłocznie więc ukończyła studia plastyczne i wróciła do plasteliny i haftu.
Michel Piquemal
Michel Piquemal jest nauczycielem w szkole we Francji. Pierwszą książkę dla dzieci wydał w 1988 roku - była to książka o Indianach, których kultura jest jego pasją. Od tego czasu pisze około 6 książek rocznie - powstało ich juz około 200. Na naróżniejsze tematy. Jego "Bajki filozoficzne" to świetny wstęp do filozofii dla małych i większych dzieci.
Gianni Rodari (1920-1980)
Wielki włoski pisarz nagrodzony medalem imienia Hansa Christiana Andersena, tzw. Małym Noblem, za twórczość dla dzieci. Współpracował z wieloma pismami dla dzieci, współtworzył programy dziecięce we Włoskim Radio i Telewizji (RAI). Z bogatej twórczości Rodariego Muchomor wydał "Pinokia rymowanego", "Alicję, która ciągle wpadała w kłopoty", "Interesy Pana Kota", "Był sobie dwa razy Baron Lamberto" i "Marka i Mirka".
Joanna Rudniańska
Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Z wykształcenia jest matematykiem. Dziesięć lat pracowała w Polskiej Akademii Nauk. Pierwszymi utworami literackimi były bajki dla dzieci. Opublikowała je w czasopiśmie „List”, a następnie współpracowała z „Fantastyką”. Jest autorem czterech powieści, z których jedna – Mój tata z obcej planety ukazała się najpierw w 2000 r. w Japonii, a dopiero potem w Polsce (2008). Jest laureatką m.in. Międzynarodowej Nagrody imienia Janusza Korczaka. Otrzymała ją za Rok smoka w 1992 roku. Książka otrzymała również nagrodę Książka Roku 1991[1]. W 2007 r. Kotka Brygidy Joanny Rudniańskiej została uhonorowana Głównym Wyróżnieniem Literackim w konkursie Książka Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY. W 2012 XY była nominowana do Nagrody Literackiej Miasta Warszawy. Za książkę Bajka o Wojnie otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie „Książka Roku 2015” Polskiej Sekcji IBBY[2]. Książki XY i Bajka o Wojnie zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Zofia Stanecka
Absolwentka polonistyki UW, znawca literatury dziecięcej, twórczości C.S.Lewisa, matka Tadzia, Tosi i Frania, dla Muchomora napisała Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Kopciuszka i Trzy swinki.
Marcin Strzembosz
Ten facet w słomkowym kapeluszu to ja. Mieszkam z moją ukochaną żoną Dominiką i półtoraroczną córką Weroniką w podwarszawskim Józefowie. Od dzieciństwa uwielbiałem rysywać (często na marginesach zeszytów szkolnych). Od czasów liceum chciałem zostać ilustratorem książek dla dzieci. Na studiach wybrałem specjalizację zbieżną z moimi zainteresowaniami i... udało się. Mam nadzieję, że Wy, drodzy czytelnicy, polubicie moich bohaterów.
Elżbieta Wasiuczyńska
Elżbieta Wasiuczyńska mieszka i pracuje w Węgrzycach koło Krakowa. Dla Muchomora zilustrowała bajkę "Trzy Świnki", czyli tak naprawdę opowieść o tym, jak ważne jest połączenie radości życia i rozwagi. Ja ze swej strony chciałbym zaznaczyć, iż w istocie jest to traktat o apetycie na życie!
Agnieszka Żelewska
Dla Muchomora zilustrowałam Jadą, jadą misie My jesteśmy krasnoludki Stary niedźwiedź mocno śpi . Zajmując się ilustracją dla dzieci próbuję nie dorosnąć i tak się bawiuńkam od kilkudziesięciu lat. Mam dwoje dzieci i czasem pożyczonego psa. Mieszkam w Sopocie i bardzo lubię pływać.