Produkt dnia
Wiatr
Wiatr

49,00 zł

46,67 zł

szt.
AFRYKA. Kontynent kolorów
AFRYKA. Kontynent kolorów

59,00 zł

56,19 zł

szt.
NIE MOŻE BYĆ!
NIE MOŻE BYĆ!

39,00 zł

37,14 zł

szt.
CHOINKA PANA IGIEŁKI
CHOINKA PANA IGIEŁKI

39,00 zł

37,14 zł

szt.
ARCHISTORIA
ARCHISTORIA

49,00 zł

46,67 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wydawnictwo

Muchomor od ponad 20 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Współpracujemy z najlepszymi autorami, ilustratorami i grafikami, a nasze książki otrzymują najwyższe wyróżnienia (Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Ksiązka Roku IBBY).

Udało się nam wydać niepublikowany dotychczas tekst profesora Leszka Kołakowskiego „Debata królika z Dudkiem o Sprawiedliwości” (nominowany do nagrody IBBY) a także ocenzurowana bajkę którą profesor pisał dla córki „Kto z Was chciałby rozweselić Wesołego Nosorożca” (wyróżnienie w konkursie IBBY).

Jako pierwsze wprowadziłyśmy na rynek książki dla dzieci o filozofii. „Bajki Filozoficzne” Michela Piquemala z ilustracjami Agnieszki Malmon zostały wpisane przez Fundacje Cała Polska Czyta Dzieciom do kanonu literatury dziecięcej. Zgodnie z zasadą „Uczyć bawiąc” stawiamy na edukację od najmłodszych lat. „ PKP czyli Poczet Królów Polskich” Grzegorza Wasowskiego (tekst) i Bohdana Butenki (ilustracje i opracowanie graficzne) to dowcipnie wierszowana historia Polski. Otrzymała Nagrodę Główną w Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, organizowanym przez Muzeum Książki Dziecięcej i została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Dla szkół podstawowych proponujemy serię biograficzną. „Trylogia Gdańska” pióra znanej gdańskiej autorki Anny Czerwińskiej-Rydel z ilustracjami Agaty Dudek przywołuje postacie znanych Gdańszczan: Jana Heweliusza, Daniela Fahrenheita i Artura Schopehauera. Opowieść „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem” otrzymała prestiżową nagrodę Książka Roku 2011 w konkursie IBBY (nagroda została przyznana w kategorii ilustracja).„Halicz” Roksany Jędrzejewskiej Wróbel z ilustracjami Ewy Poklewskiej oraz „Mały Powstaniec” Szymona Sławińskiego z ilustracjami Doroty Łoskot- Cichockiej to niezwykłe historie młodych powstańców warszawskich. Zostały opowiedziane na podstawie wspomnień bohaterów. Książki są bogato ilustrowane zdjęciami i dokumentami z czasów Powstania Warszawskiego. (wydane przy współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego). „Solidarność 1980-86” Szymona Sławińskiego to zapis historii dwojga opozycjonistów Konrada Bielińskiego i Ewy Kulik. Dzięki nim młodzież poznaje czas Solidarności i stanu wojennego.

Od 10 lat niezmiennie proponujemy wysmakowane bajki dla najmłodszych. Wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody. „Historyjki o Alicji która zawsze wpadała w kłopoty” Gianniego Rodariego z z ilustracjami Pawła Pawlaka (Ksiązka roku 2003 w konkursie IBBY) przetłumaczył znakomity tłumacz poeta i dziennikarz Jarosław Mikołajewski, a tłumaczenie zostało wpisane na listę im. Jana Chrystiana Andersena. „Jajuńciek” Pawła Pawlaka zyskał uznanie jury podczas Biennale Ilustracji w Bratysławie i zdobył Złote Jabłko. Słoniątko Adama Jaromira z ilustracjami Gabrieli Cichowskiej otrzymało wyróżnienie na Bologna Ragazzi Award. Kilka naszych tytułów doczekało się edycji we Francji, Austrii, Niemczech a nawet w RPA.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl