Produkt dnia
Wiatr
Wiatr
49,00 zł 46,67 zł
szt.
GŁOSUJĘ! Wybieram .
GŁOSUJĘ! Wybieram .
45,00 zł 42,86 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Alfabet Niepodległości

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 29,00 zł 29.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 27,62 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Tekst: Anna Skowrońska
Ilustracje: Joanna Gębal
Projekt graficzny: Emilia Pyza
Oprawa: twarda
Format: 17 x 22 cm                                                            
Ilość stron: 80
ISBN:  978 83 65650 16 0
Cena: 29 zł (w tym 5% vat)
Wiek: 9-12 lat
PREMIERA: 19 marca 2018

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Alfabet” to książka na stulecie odzyskania niepodległości! Krótkie, zabawnie zilustrowane hasła są jak elementy układanki, z której wyłania się obraz niepodległej Polski. Dowiecie się, kogo nazywano Dziadkiem, jakie znaczenie miała jedna pięciogodzinna mowa, ile pianista mógł wygrać dla Polski i co łączyło wojnę polsko-bolszewicką z King Kongiem. Poznacie odważne kurierki z czasów wojny, genialnego inżyniera, złotą medalistkę olimpijską… i wiele innych niezwykłych postaci, które tworzyły II Rzeczpospolitą. A jeśli poszukacie rodzinnych wspomnień i wyszperacie wiadomości o tym, co sto lat temu robili Wasi przodkowie, możecie ułożyć własne hasło! 
Książkę  można zacząć czytać w dowolnym miejscu, wybierając hasła na kolejne litery alfabetu. Od A do Zet o niepodległości!

 

O książce w mediach:

Telewizja:

Telewizja Polska Program Drugi - Pytanie na śniadanie

(...) Książeczki dla dzieci. Dziś o fantastycznych książeczkach nt historii. Zainspirowały nas do tego imieniny Marszałka Piłsudskiego. W dziejach II Rzeczypospolitej był to dzień szczególny. Co roku 19 marca, jak kraj długi i szeroki obchodzono imieniny marszałka Józefa Piłsudskiego. W tamtych czasach dla wielu osób był to dzień ważniejszy od świąt narodowych czy ważnych rocznic historycznych.(...)
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36444298/ksiazki-o-historii-dla-najmlodszych

Radio:

RDC
- Niedzielny Poranek Radia RDC, 11.03.18
O książce „Alfabet niepodległości” Beaty Jewiarz opowiadała w „Niedzielnym poranku” Anna Skowrońska.
http://www.rdc.pl/podcast/niedzielny-poranek-alfabet-niepodleglosci/

Polskie Radio Program Trzeci - Zagadkowa Niedziela , 11.03.18
(...) Kompendium wiedzy historycznej w najlepszym wydaniu. Napisane niesamowicie zajmująco. Jest dużo ciekawostek.(...) Katarzyna Stoparczyk, Zagadkowa Niedziela, „Poczytajki, czytadełka”
https://www.polskieradio.pl/9/315/Artykul/2057990,Jak-zbadac-DNA-sprzed-tysiecy-lat

Polskie Radio Program Trzeci - Historie jak z książki, 19.03.18
(...)– Myśl była taka, żeby napisać książkę dla dzieci od lat 9, czyli dla takich, które dopiero się uczą historii. Zależało mi również, żeby pokazać, dlaczego trzeba było odzyskać niepodległość, ale też żeby przedstawić to, jak państwo się tworzyło. Chodzi o tę energię, która była wówczas. Są też hasła, które opisują późniejsze wydarzenia – opowiada Anna Skowrońska, autorka "Alfabetu niepodległości". (...)
https://www.polskieradio.pl/9/5390/Artykul/2067908,Alfabet-niepodleglosci-–-Anna-Skowronska-o-swojej-najnowszej-ksiazce

 

Portale

Juniorowo.pl - „Alfabet niepodległości” – czy historia Polski może być ciekawa? , 4.04.18
(...) Na „Alfabet niepodległości” składa się kilkadziesiąt haseł pokazujących zarówno najważniejsze postaci i wydarzenia tamtego okresu, jak i szczegóły mniej oczywiste, ale za to znakomicie oddające ducha i energię dwudziestolecia międzywojennego. Dopełnieniem są rysunki Joanny Gębal nawiązujące do polskiej awangardy – opowiada autorka Anna Skowrońska, z którą rozmawiał Wojciech Musiał.(...)
https://www.juniorowo.pl/alfabet-niepodleglosci-historia-polski-moze-byc-ciekawa/

Czasdzieci.pl - http://czasdzieci.pl/ksiazki/ksiazka,4438908-alfabet_niepodleglosci.html 
(...) Anna Sokołowska tworzy kompletny przekrój epoki, obok wydarzeń politycznych omawia również kulturalne, wspomina o powstaniu Polskiego Radia, twórczości literatów dwudziestolecia międzywojennego, bujnym życiu kawiarniano-kabaratowym, rozwoju sportu i medalach olimpijskich polskich sportowców, a także gwałtownym wzroście gospodarczym i rozwoju fabryk oraz żeglugi morskiej. (...)

(...) Na poziomie książki popularyzującej nauki historyczne wśród najmłodszej młodzieży mamy tu do czynienia z publikacją wzorcową, idealnie wyważoną, spójną, w dużym stopniu nowatorską, inspirującą do własnych poszukiwań ("Twoje hasło. Poszukaj wspomnień Twojej rodziny i wymyśl własne hasło!"), bezbłędną i bardzo ciekawą, także pod względem graficznym. (...)

Portal Fathers
(...)Alfabet Niepodległości Anny Skowrońskiej to książka, która pozornie opowiada znane już przez Polaków historie, związane z dziejami naszej ojczyzny. Poniekąd tak jest, jednak ogrom ciekawostek i wyszukane metafory, okraszone lekkim piórem autorki, powodują, że poznajemy to, co nasze kompletnie na nowo. Doskonałe ilustracje Joanny Gębal, przystępny popularnonaukowy styl pisania i nawiązania do świata współczesnego pozwalają nam wyobrazić sobie, niemalże w skali jeden do jednego, z czym borykali się nasi przodkowie i jak wiele poświęcili, abyśmy mogli teraz żyć w wolnej Polsce.(...)
http://fathers.pl/top-4-ksiazki-o-trudnych-sprawach/

Our Little Adventures – blog
(...) Alfabet Polski to 54 przystępnie i zabawnie opisane hasła związane z Polską: jej historią, kulturą, wzlotami i upadkami, a także ciekawostkami z nią związanymi. Znajdziemy tu i znanych polskich artystów, jak Paweł Althamer czy Olga Boznańska, dowiemy się czym jest czarne złoto i słynny fortepian Chopina, kogo zjadł Smok Wawelski i dlaczego Noc Świętojańska była kiedyś tak bardzo ważna. Książka w przepiękny (świetne ilustracje i mądre, nienapuszone teksty) pokazuje, że na historię naszego kraju tak naprawdę składają się małe historie, mikrohistoryjki każdego z nas („Twoje hasło. Poszukaj wspomnień Twojej rodziny i wymyśl własne hasło!”). Minimum dat i encyklopedycznej wiedzy, maksimum zrozumiałego dla każdego tekstu i prostych wyjaśnień. (...)
https://ourlittleadventures.pl/byc/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-niepodleglosci-nasze-top-10-ksiazek-o-polsce/

 

 

Produkty powiązane

Recenzje: (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl