Newsletter

Subskrybuj newsletter!

Autorzy

Produkt dnia

Baśnie Polskie

Baśnie Polskie

Jan Pieńkowski

Autor: David Walser 
Tłumacze: Magda Sobolewska
Ilustracje: Jan Pieńkowski
Oprawa: twarda 
Format: 19.5 x24. cm 
Liczba stron: 100 
Rok wydania: 2014

Pierwsza wydana w Polsce książka Jana Pieńkowskiego, wybitnego ilustratora i grafika tworzącego w Wielkiej Brytanii! W zbiorze między innymi historia hejnału mariackiego, warszawskiej syrenki, żabiego króla i pana Twardowskiego.  Posłuchaj rozmowy z Janem Pieńkowskim w Radiu dla Ciebie :

http://www.rdc.pl/wp-content/uploads/2014/10/Niedzielny-poranek-26-10-14-Jan-Pienkowski_NEW.mp3

 

 

 

 

 

Availability:
duża ilość
Shipment date:
48 h
Cena: 35,00 zł
Cena netto: 33,33 zł
szt.

Opis

Autor: David Walser 
Tłumacze: Magda Sobolewska
Ilustracje: Jan Pieńkowski
Oprawa: twarda 
Format: 19.5 x24. cm 
Liczba stron: 100 
Rok wydania: 2014


Jan Pieńkowski od 1946 roku mieszka w Anglii. Trafił tam z rodzicami z powodu zawieruchy wojennej. Skończył Cambridge, gdzie jeszcze podczas studiów zaczął projektować plakaty teatralne. Współtworzył program dla dzieci w BBC TV, w którym rysował "na żywo". Założył Gallery Five, która w czasach Beatlesów zarzuciła cały Londyn wzorami tapet, stickerów, pocztówek, wyznaczając nowe trendy. Tworzył scenografie do baletów w Londynie, Moskwie. Równocześnie zaczął w bardzo charakterystyczny sposób robić ilustracje do ksiązek dziecięcych, Był jednym z pionierów ksiązki przestrzennej, a jego Haunted House stał się ogromnym wydarzeniem, został wydany w 10 językach i sprzedaje się do dziś. Jego książki stale są obecne w księgarniach Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Indii itp.

W sieci o książce:


Dżin z tomikiem

(...) Baśnie przetłumaczyła na język polski Magda Sobolewska.Zrobiła to tak dobrze, że ani przez moment nie ma się wrażenia, że czyta się tekst, który w oryginale brzmiał inaczej. Język jest dość prosty, składnia współczesna, lektura sprawdzi się więc nawet w przypadku starszych przedszkolaków. (...)

http://dzinztomikiem.pl/ksiazki-z-polskiego-folkloru-basnie-polskie-cudowna-studzienka-basnie-polskie-smok-ze-smoczej-jamy-basniowa-mapa-polski/

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Obrazki z książki

Recenzje: (0)


Sklep jest w trybie podglądu

© 2019 Wydawnictwo Muchomor. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

 

Sklep internetowy Shoper.pl