Produkt dnia
Wiatr
Wiatr

49,00 zł

46,67 zł

szt.
AFRYKA. Kontynent kolorów
AFRYKA. Kontynent kolorów

59,00 zł

56,19 zł

szt.
NIE MOŻE BYĆ!
NIE MOŻE BYĆ!

39,00 zł

37,14 zł

szt.
CHOINKA PANA IGIEŁKI
CHOINKA PANA IGIEŁKI

39,00 zł

37,14 zł

szt.
ARCHISTORIA
ARCHISTORIA

49,00 zł

46,67 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Popatrz w niebo 3

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 h
Cena brutto: 21,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
21.00
Cena netto: 20,00 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Autorzy: Joanna Gębal,  Monika Zborowska
Format: 
17x17 cm
Oprawa: 
kartonowa
Stron: 
30
Cena jednego tomu: 
21 zł
Wydawca: 
Muchomor
Seria: 
Popatrz w niebo
ISBN: 9788365650047
Cześć: 3
Wiek dziecka: 2-3 lat
Zestaw trzech książeczek dla dzieci — od noworodka po przedszkolaka.

Projekt zdobył główną nagrodę w konkursie Instytutu Książki TRZY/MAM/KSIĄŻKI

Popatrz w Niebo” to seria trzech książeczek rekomendowanych odpowiednio dla dzieci 0-1, 1-2 oraz 2-3 lata. Każda z nich została zaprojektowana tak, by zaspakajać potrzeby etapów rozwoju dziecka w danym wieku. Wspólną oś tematyczną publikacji stanowi niebo, główny element otaczającej nas rzeczywistości, który od najmłodszych może obserwować każde dziecko. Bohaterami książek są oczywiste elementy naszego świata, np. słońce, księżyc, ptaki i samoloty jak i te bardziej odległe, wpływające na pobudzenie wyobraźni, planety i rakiety. Liczba elementów świata przedstawionego oraz użytych to jego prezentacji środków graficznych stopniowo zwiększa się wraz z kolejnymi częściami cyklu. Projekt otrzymał nagrodę główną w pierwszej edycji konkursu Trzy/Mam/Książki zorganizowanego przez Instytut Książki w ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Część pierwsza przeznaczona jest głównie dla dzieci do 1 roku życia. Uproszczone formy oraz kolory zestawione ze sobą w sposób kontrastowy służą rozwojowi postrzegania i koncentracji u dziecka, którego zmysł wzroku nie został jeszcze dostatecznie wykształcony. Ponadto, rozkładówki zaprojektowane zostały tak, by, po rozcięciu, oddzielne strony można było ze sobą łączyć w większe kompozycje, tworząc nowe wzory. W związku z tą dodatkową funkcją książeczka służyć może do zabawy także dzieciom starszym.

Część druga stanowi zbiór barwnych ilustracji adresowanych do dzieci na etapie drugiego roku życia. Geometryczne kształty z części pierwszej nabierają indywidualnych cech, które pozwalają identyfikować je z konkretnymi przedmiotami. Wraz z bohaterami nieba dziecko poznaje pierwsze rzeczowniki i przymiotniki przedstawione przy pomocy atrakcyjnej typografii, tak by to co jest tekstem dla rodzica pozostawało obrazem dla dziecka. Książeczka zaprojektowana została do oglądania w pionie, by wskazywać to, co jest ponad nami, i wychodzić poza stereotypowe myślenie o książce.

Część trzecia to utrzymana w klimacie kołysanki opowieść o Księżycu, który szuka nocą przyjaciela. W towarzystwie nastrojowych ilustracji dziecko poznaje rytm dnia i nocy oraz podstawowe środowiska naturalne i ich mieszkańców. Fabuła ma za zadanie przygotować dziecko do wyjścia poza domowy świat i skonfrontować po raz pierwszy z tematem szukania przyjaciela.

O KONKURSIE „Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze, a jako pięknie zaprojektowane przedmioty są często pierwszym zaproszeniem do obcowania ze sztuką. Przy mądrym wsparciu rodziców literatura dziecięca staje się wspaniałym przewodnikiem pomagającym małemu „czytelnikowi” odkrywać otaczający świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych praktyk. 

Celem konkursu było wyłonienie najlepszego projektu publikacji skierowanej do rodziców i opiekunów dzieci w wieku poniżej trzech lat. Każda książeczka powinna odpowiadać potrzebom, umiejętnościom i zainteresowaniom dziecka oraz być adekwatna do jego wieku. Liczymy, że pomysłowość i uroda wyłonionych w konkursie prac stanie się „wzorcem z Sevres” dobrego smaku edytorskiego i punktem odniesienia dla twórców kultury dedykowanej najmłodszym.

Jury o wynikach konkursu: „Praca, którą jury nagrodziło jest spójną, stylistycznie powiązaną serią książek, klimatem nawiązującą do dziecięcej kołysanki. Charakteryzuje ją zharmonizowana, kolorystycznie wysmakowana szata graficzna oraz przemyślana koncepcja. Uwagę jurorów zwróciła zwłaszcza pierwsza książka, przeznaczona dla odbiorców poniżej pierwszego roku życia, wyróżniająca się na tle pozostałych propozycji konkursowych pod względem dopasowania do możliwości percepcyjnych dzieci w tym wieku. Autorzy przedstawili proste, zrozumiałe dla niemowlęcia figury i kontrasty niebanalnie i ze smakiem.”

Więcej o nagrodzonej serii: 
www.instytutksiazki.pl/w-instytucie,o-nas,34281,konkurs-trzymamksiazki-rozstrzygniety!.html
www.ryms.pl/wydarzenie_szczegoly/3320/zwycieskie-trzymamksiazki-ukaza-sie-w-2016.html
www.ryms.pl/wydarzenie_szczegoly/3313/nagrody-i-wyroznienia-w-konkursie-trzymamksiazki.html

www.ksiazki.onet.pl/wiadomosci/popatrz-w-niebo-laureatem-konkursu-trzy-mam-ksiazki/e83jk1
www.dziennikpolski24.pl/artykul/9235713,autorzy-juz-wiedza-ze-przygode-z-literatura-nalezy-rozpoczac-w-pierwszych-dniach-zycia,id,t.html

Recenzje książek:
Portal Kulturaliberalna.pl www.kulturaliberalna.pl
 (...) Jako świeżo upieczona mama rekomenduję młodym rodzicom serię „Popatrz w niebo” Joanny Gębali i Moniki Zborowskiej. To ciekawa i oryginalna pozycja na polskim rynku wydawniczym, zaprojektowana, by zaspakajać potrzeby dziecka w jego kolejnych etapach rozwoju. Warto włożyć taką abstrakcyjnie wysmakowaną książeczkę do łóżeczka małego dziecka obok misiów i grzechotek. Sama tak robię. (...) Anna Kaszuba-Dębska

http://kulturaliberalna.pl/2017/01/31/anna-kaszuba-debska-o-serii-popatrz-w-niebo-kl-dzieciom/

Książki w radiu:
4.02.17 RDC audycja Radio Czuły www.rdc.pl
Joanna Gębal i Monika Zborowska rozmawiały z Tomaszem Brzozowskim o projekcie „Popatrz w niebo”, który otrzymał nagrodę główną w pierwszej edycji konkursu Trzy/Mam/Książki zorganizowanego przez Instytut Książki w ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
http://www.rdc.pl/podcast/joanna-gebal-i-monika-zborowska-popatrz-w-niebo/


4.02.17 Polskie Radio Program I audycja - Klub Książkomaniaka

Kim jest książkomaniak? To ktoś, komu zdarza się czytać w różnych miejscach i o różnych porach. Ktoś, kto kiedy czyta, zapomina o całym świecie. Ktoś, kto połyka książki jak ulubione cukierki... Do usłyszenia, Agnieszka Kunikowska i Justyna Majchrzak.
http://www.polskieradio.pl/18/90/Artykul/1723446,Klub-Ksiazkomaniaka

Recenzje: (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl