Newsletter

Subskrybuj newsletter!

Autorzy

Wielka księga pociągów

Wielka księga pociągów

Mattias de Leeuw

Autor: Mattias Leeuw
Wydawca: Muchomor
Oprawa: twarda
Format: 24.0x34.0cm
Liczba stron: 46
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-89774-88-0

„Wielka księga pociągów” przybliża historię kolei od pierwszych lokomotyw parowych w Anglii po superszybkie pociągi w Japonii. 

Dostępność
duża ilość
Wysyłka w
48 h
Cena: 38,00 zł
Cena netto: 36,19 zł
szt.

Opis

Autor: Mattias Leeuw
Wydawca: Muchomor
Oprawa: twarda
Format: 24.0x34.0cm
Liczba stron: 46
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-89774-88-0

„Wielka księga pociągów” przybliża historię kolei od pierwszych lokomotyw parowych w Anglii po superszybkie pociągi w Japonii. Dzięki tej książce dowiesz się o pociągach kontenerowych w Stanach Zjednoczonych i linii transkontynentalnej przez Chiny i Rosję. Zobaczysz zajezdnię kolejową i luksusowe wnętrza królewskiej salonki. Poczujesz zawrót głowy podczas przeprawy przez strome góry, radość z przejażdżki elektryczną kolejką na plażę i... senność w czasie podróży kuszetką.

Wielka księga pociągów w sieci:

Blog cudanakiju.pl www.cuda-cudanakiju.blogspot.com
 (...) Na pierwszych stronach książki znajduje się mapa świata, zdecydowanie artystyczna, z miniaturkami niektórych linii kolejowych opisanych dalej. Te zaprezentowane zostały chronologicznie, a dobrane ze względu na ich przełomowy charakter, rekordową długość lub wysokość ułożenia torów, znaczenie dla rozwoju cywilizacji, ale i atrakcyjność krajobrazu. Jest to bardzo malownicze ujęcie tematu, pełne tęsknych pejzaży, zróżnicowane kolorystycznie, balansujące między albumem prac malarskich, kolejowych wariacji, a syntezą ogólnej wiedzy o historii pociągów. Niektórym (młodszym) czytelnikom, słuchaczom i oglądaczom może służyć jako pierwsze źródło wiedzy (...) 
http://cuda-cudanakiju.blogspot.com/2016/03/kolory-kolei-po-kolei.html

Portal juniorowo.pl www.juniorowo.pl
(...) Starszych juniorów może zainteresować 200 lat historii kolei opowiedziane na pełnych szczegółów ilustracjach Wielkiej księgi pociągów – od pierwszej linii kolejowej w Anglii i rekordu prędkości wynoszącego 50 km/h do dziś (ponad 300km/h!). Początkowo kolej służyła do transportu węgla i zastępowała konie, stąd Indianie w Stanach Zjednoczonych nazywali pociąg żelaznym koniem. Zmieniła życie ludzi – umożliwia komunikację, ułatwiła dojazd do pracy i wyjazdy wypoczynkowe. W historię kolei autor wplata liczne ciekawostki, np. o Linii Pchełce w Holandii (pchły w siedzeniach znajdujących się w wagonach), podróżach grup cyrkowych (pozostał problem z transportem żyraf) czy krętych tunelach w Szwajcarii. (...)
http://www.juniorowo.pl/3-ksiazki-dla-ciekawych-swiata/

Obrazki z książki

Recenzje: (0)


Sklep jest w trybie podglądu

© 2019 Wydawnictwo Muchomor. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

 

Sklep internetowy Shoper.pl